Ruszamy z długo oczekiwanym naborem do programu ME310!

ME310 Rekrutacja

ME310 to cykliczny projekt opracowany i koordynowany przez SUGAR NETWORK  oraz Uniwersytet Stanforda. W ramach ME310 międzynarodowe zespoły studentów pracują nad wyzwaniami zgłoszonymi i sponsorowanymi przez partnerów biznesowych.

  

Ruszamy z długo oczekiwanym naborem do programu ME310!

Zapewne już słyszałeś co nieco o programie ME310?

Tak, to ten program, w którym przez 10 miesięcy, w międzynarodowej grupie studentów, możesz realizować najbardziej niesamowity projekt dla dużego przedsiębiorstwa.

Program, w ramach którego nauczysz się dostrzegać prawdziwe potrzeby rzeczywistych użytkowników i zamieniać je na przełomowe produkty lub usługi.

Program, w którym pozorna zabawa prostymi prototypami pozwoli ci błyskawicznie ocenić pomysły i dokonywać wyborów.

Program, w którym nauczysz się samodzielnie zarządzać budżetem projektu oraz swoim czasem, doświadczysz prawdziwej pracy zespołowej oraz wyzwań związanych ze skuteczną komunikacją na poziomie biznesowym.

Jedyny program, którym zakończysz prezentacją swoich osiągnięć w Palo Alto, samym sercu Doliny Krzemowej.

Być może jedyny program na PW, po którym nie wiemy kim się staniesz, ale z całą pewnością będziesz inną osobą.

  

Jeżeli jesteś już od dawna zdecydowana/zdecydowany to aplikuj przez ten

 

formularz rekrutacyjny 

 

Jeżeli masz wątpliwości lub nie wiesz, czy to jest program dla Ciebie to... aplikuj! Jeżeli tego nie zrobisz, nigdy nie poznasz odpowiedzi...

O co chodzi z całym tym ME310?

ME310 to cykliczny projekt opracowany i koordynowany przez SUGAR NETWORK  oraz Uniwersytet Stanforda. W ramach ME310 międzynarodowe zespoły studentów pracują nad wyzwaniami zgłoszonymi i sponsorowanymi przez partnerów biznesowych. Tematy mają charakter otwarty i często dotyczą wizji przyszłych produktów, usług lub rozwiązań o potencjale przełomowym dla danej dziedziny.

Rdzeniem pedagogicznym programu ME310 jest tzw. Stanford Design Innovation Process, który w znacznej mierze zasilił kulturę przedsiębiorczości Doliny Krzemowej. W sercu tego procesu leży przekonanie o tym, że wprowadzenie innowacji wymaga dogłębnego zrozumienia potrzeb użytkowników oraz otoczenia. Cały proces jest zatem ukierunkowany na użytkownika, często wymaga wyjścia poza strefę komfortu typowych przyszłych inżynierów i rozwinięcia elementów miękkich. Idea procesu jest oparta na fundamentach metodyki myślenia projektowego (Design Thinking).

Każdy zespół projektowy będzie składał się ze studentów z dwóch różnych uczelni z sieci Sugar Network (http://sugar-network.org/), która obecnie obejmuje około 30 czołowych uczelni z obu Ameryk, Azji, Australii oraz Europy. W tej edycji Politechnika współpracuje z Politechniką Porto,  konkretnie z niesamowitym Porto Design Factory (https://me310porto.com). Wybrańcy będą pracować w środowisku międzynarodowym wzajemnie inspirując się i motywując do nieszablonowego myślenia i podejmowania wyzwań. A nad grupami studenckimi sprawuje opiekę kadra dydaktyczna złożona z przedstawicieli członków Sugar Network. Jej zadaniem jest dostarczenie studentom warsztatu, narzędzi, wiedzy, metod oraz wsparcie całego procesu projektowego.

 

A o to mapa uczestników edycji 2017/2018 oraz katalog projektów z ostatniej edycji

 

Co się będzie dziać w ciągu 10 miesięcy?

 

Projekt trwa cały rok akademicki, w ramach którego studenci są zaangażowani pełno etatowo w jego realizację. W sercu metodyki leży również idea szybkiego prototypowania. Zgodnie z mottem: Fail early and fail often so you can succeed sooner, proces przewiduje realizację szeregu prototypów, począwszy od prototypów "niskiej rozdzielczości", zrealizowanych za pomocą prostych materiałów codziennego użytku, poprzez prototypy typu Dark Horse, do prototypów funkcjonalnych. Cały proces, przedstawiony na rysunku poniżej (w zbliżającej się edycji będą drobne modyfikacje! też się cały czas uczymy ;-)), kończysię prezentacją osiągnięć wszystkich zespołów i ich prototypów w sercu Doliny Krzemowej podczas Stanford Design Expo.

Na potrzeby projektu studenci otrzymują przestrzeń w gmachu CZIiTT PW.

W tej edycji planujemy (choć nie może zagwarantować, że wszystko dojdzie do skutku):

  • udział w kick-off meeting w Chinach na początku listopada
  • wyjazd do Porto, i wzajemnie odwiedzą nas studenci z Porto
  • udział w final gala Stanford Design Expe wSan Francisco

Zazwyczaj dzieje się więcej, ale to będziemy dozować w trakcie projektu...

Studenci mają pokrywane koszty transportu, hotelu oraz komunikacji.

 

Jak wygląda rekrutacja?

Rekrutacja wymaga wypełnienia formularza do 24 września. Następnie, w kolejnych dniach – 26-27 września –  będziemy zapraszać kandydatów na rozmowy indywidualne.  Potem tworzymy zespoły i wtedy wszystko wiadomo!

Nie ma jednego profilu osoby, którą poszukujemy. To zespół jako całość jest ważny. Osoby muszą uzupełniać się zarówno pod względem kompetencji, jak i cech charakteru. Dobrze,  może jednak jest jeden wyznacznik idealnego kandydata – musisz umieć rozbudzić w sobie pasję do działania ;-).

Regulamin rekrutacji do zadania 34 – Opracowanie i wdrożenie interdyscyplinarnych, międzynarodowych zajęć projektowych ME310 realizowanych na bezpośrednie zapotrzebowanie otoczenia społeczno-gospodarczego

 

Gdzie można dowiedzieć się więcej?

W tym roku współpracujemy z Politechniką Porto. Polecamy stronę naszego partnera poświęconą programowi ME310. A poza tym polecamy youtube i hasło ME310. Pierwszych kilkadziesiąt stron w wynikach wyszukiwania powinno Wam co nieco rozjaśnić.

 

Wasz Zespół ME310

Nerw_logo2

Projekt 34 Opracowanie i wdrożenie interdyscyplinarnych, międzynarodowych zajęć projektowych ME310 realizowanych na bezpośrednie zapotrzebowanie otoczenia społeczno-gospodarczego realizowany w ramach projektu „NERW PW Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca”